2017. augusztus 19., szombat

Szoktad...

... úgy érezni, hogy semmire sincs időd?


Túl elfoglalt vagy? Ha igen, nem vagy egyedül. A The Economist újság beszámolója szerint „úgy tűnik, mindenki mindenhol folyamatosan rohan”.


2015-ben felmérést készítettek nyolc országban a teljes időben dolgozókkal. Sokan közülük azt mondták, nehéz összeegyeztetniük a munkájukat a családi életükkel. Ennek oka lehet, hogy egyre több a munkahelyi és otthoni felelősség, a kiadások növekednek, és az emberek egyre hosszabb időt töltenek a munkahelyen. Az Egyesült Államokban például a teljes munkaidőben dolgozók arról számolnak be, hogy hetente átlagosan 47 órát is a munkahelyükön töltenek. Majdnem minden ötödik személy pedig 60 órát vagy többet is dolgozik!
Egy másik felmérésben, melyet 36 országban készítettek, a válaszolók több mint 25 százaléka mondta, hogy még a szabad idejében is leterheltnek érzi magát. A gyerekekre is rossz hatással van a túlzsúfolt időterv.
Ha állandóan többet akarunk megvalósítani, mint amennyi belefér egy napba, az feszültté tesz minket. Ilyenkor szoktuk azt érezni, hogy „szorít az idő”. De lehetséges egyáltalán kiegyensúlyozottan élni? Milyen szerepet játszanak ebben a döntéseink, a céljaink és a gondolkodásmódunk? Kezdésként nézzünk meg négy okot, ami miatt néhányan túlzsúfolják a napjaikat: https://www.jw.org/hu/kiadvanyok/folyoiratok/ebredjetek-2017-4-szam-augusztus/semmire-sincs-idod/

 Fotó: Internet

Hú...

... de régen írtam blogot, most cseréltem le a naptár képét augusztusra.
Ma hallgattam egy beszélgetést az egyik rádióadón, egy pszichológusnővel próbálták megfejteni a félelem lélektanát, először csak hümmögtem, persze, persze... Aztán felkaptam a fejem, amikor a bennünk lakozó félelemről azt mondta, hogy mi generáljuk magunknak és ha egyszer szembe mernénk nézni vele elillanna.
Erről eszembe jutott egy tanmese, hátha még nem hallotta mindenki, tanulságos, elgondolkodtató.
Egy este az öreg cherokee indián két farkasról mesélt unokájának, melyek minden emberben harcolnak.
Így szólt: "Fiam, a harcot két farkas vívja, mely mindegyikünkben benne lakozik.

 Fotó: én
Az egyik a gonosz.

Ő a harag, az irigység, a féltékenység, a gondok, a fájdalom, a mohóság, az arrogancia, az önsajnálat, a bűn, az előítéletek, a kisebbségi érzések, a hazugságok, az álszentség és az egó.

A másik a jó.

Ő a boldogság, a béke, a szeretet, a remény, a vidámság, az alázat, a jóság, a jóakarat, a rokonszenv, a nagylelkűség, az egyenesség, az együttérzés és a hit."

Az unoka pár percig eltűnődött nagyapja szavain, majd megkérdezte:
"Melyik farkas nyer?"

Az öreg indián ezt válaszolta:
"Az, amelyiket táplálod."